Vodiči TEMPO MAKERS na Půlmaratonu Plzeňského kraje

obrazek
06. února 2024 10:13, Helena Kapicová DiS.

Nedílnou součástí „Půlmaratonu Plzeňského kraje“ jsou běžečtí vodiči z plzeňského týmu TEMPO MAKERS. Parta zkušených běžců pod vedením Jiřího Maška již od druhého ročníku pomáhá běžcům a běžkyním splnit si své předzávodní cíle, například doběhnout půlmaraton ve vysněném čase. Někteří běžci, zvláště ti pomalejší, vždy ocení před závodem, a poté i na trati, jejich dobré rady, získané dlouholetými běžeckými zkušenosti.


„Půlmaraton Plzeňského kraje jsem běžel jako vodič pětkrát. Skvělá, ale náročná trasa, elektrizující atmosféra na náměstí v Dobřanech doplněna mohutně povzbuzujícími roztleskávačkami a muzika, která vás svojí hudbou dokonale nakopne. Spoustu báječných lidí kolem trasy a doběh v báječné lokalitě u přehrady. Mohu tento závod jen vřele doporučit,“  říká Jirka Mašek, vedoucí týmu vodičů

SPOLEČNÉ TRÉNINKY S VODIČI

Jako už každým rokem, i letos pro vás Jirka Mašek společně s vodiči, zorganizuje tři předzávodní tréninky pro všechny účastníky závodu, ať už běží hlavní závod nebo jen doprovodné závody na 5 a 10 kilometrů. Tréninky budou probíhat tři týdny před závodem pokaždé ve středu a v termínech 10., 17. a 24. dubna 2024 od 17:30 hodin. První dva tréninky se uskuteční v Borském parku a poslední předzávodní trénink bude tradičně v areálu ŠKODALANDU na Borské přehradě, v místě konání závodu. Na všech třech trénincích budou přítomni i vodiči, které posléze potkáte přímo na závodě, kde budou plnit svoji roli.

Na jednom z tréninků si budete moci vyzkoušet jednotlivá běžecká tempa podle toho, na jaký cílový čas byste chtěli běžet. Vodičů se také můžete zeptat na různé dotazy, týkající se samotného závodu. Pokud budou vědět, rádi vám odpoví a třeba i poradí strategii či taktiku, jak nejlépe závod zvládnout. Vodiči již tento závod běželi několikrát, ať při závodě nebo tréninkově, proto znají všechny záludnosti, které vás na závodě čekají. Zažili slunečné počasí s vysokou teplotou nad 30 °C nebo naopak padající sníh s teplotou blížící se nule.

INFORMACE O TRÉNINCÍCH S VODIČI


Na všechny tréninky budou vypsány facebookové události a zároveň prezentovány na oficiálních stránkách Půlmaratonu PK. Sledovat vodiče můžete i na Facebooku @Plzeňští TEMPO MAKERS nebo na stránkách https://tempomakers.cz .

PŘEDBĚŽNÁ SESTAVA VODIČŮ


1:30 – PAVEL HUBÁČEK
1:40 – JAN ŠKACH
1:45 – BORIS KIMAK
1:50 – BOHUMIL BÍLÝ
2:00 – PAVEL ČVANČARA
2:15 – JOHANA PŘIKRYLOVÁ

Se všemi se budete moci potkat již na společných trénincích.


Galerie